Krmelec

This text will be replaced


Legenda pro posádku:
Zdravotnické operační středisko záchranné služby přijalo výzvu na tísňové lince 155 a vysílá vás k případu:
Houbaři narazili v lese u krmelce na zraněného muže (krvácení z nosu, třes, malátnost, zřejmě i horečka). Muž hovoří neznámým jazykem a ukazuje pořád do krmelce.

Vaším úkolem je:
• zorientovat se na místě
• určit diagnózu
• vytřídit postižené a určit jejich prognózu
• provést opatření na místě události a určit a směrování postižených

Místní situace:
Nejbližší nemocnice je 20 km pozemním transportem. Vybavení: chirurgie, interna, ARO, neurologie, gynekologie a porodnice, CT, biochemická laboratoř.

A  Nemocnice vyššího typu je 42 km pozemním transportem. Vybavení jako A, navíc urgentní příjem, ORL, onkologie, psychiatrie, infekční a dětské oddělení.
B  Specializované centrum je 55 km pozemním transportem. Vybavení jako B, navíc traumacentrum, popáleniny, kardiocentrum, iktová jednotka a magnetická rezonance.
C  Doba příletu LZS na místo události je 15 min.

Situace na místě události:
Postižený 1 (P1) - V lese, mimo turistické trasy, sedí zabalen v dece muž. Je zanedbaný, špinavý, vyhládlý, krvácí z nosu, má zimnici, špatně komunikuje neznámým jazykem, podobným ruštině. Zhruba 10 metrů od něj, v okolí krmelce, je pohozen pytel, ze kterého trčí kovová urna s označením radioaktivita. Pacient vysvetľuje záchranárom, že cca pred dvomi dňami jeho  kamarát otvoril násilím jednu z úrn a túto urnu nechali na mieste otvorenia. Potom asi po jednom dni bol kamarát malátny začal vracať a vykašliavať krv. Došli až sem a tu prestal  komunikovať. Jemu samému je zle tiež druhý deň, nevie z čoho, urny mali preniesť do SRN a tam odovzdať. On ani nevie čo to prenáša.

 Postižený 2 (P2) - Uvnitř krmelce leží na zemi na špinavé dece další muž a je mrtvý.